MY FEBRUARY FAVOURITES / ŞUBAT AYI FAVORİLERİM


Hi everyone! Today I will show you my February faves. Unfortunately there’s not much thisIMG_7214 month since I had a week of makeup ban because of my lasik eye surgery and also I used eye drops for the whole month so I did less eye makeup. Let’s get to it anyway!

Herkese selam! Bugün sizlere Şubat ayı favorilerimi göstereceğim. Maalesef bu ay fazla bir şey yok. Hem lazer göz ameliyatı olmam nedeniyle bir haftalık makyaj yasağımdan hem de tüm ay boyunca göz damlası kullanmam nedeniyle daha az göz makyajı yapmamdan. Yine de başlayalım hadi!

First off I have this beautiful Studio Blush Palette from E.L.F. This is in the colour “Dark”, there’s also a “Light” one but even though I have fair skin I really love the colours in this. You only need to slighty touch your brush in the pan and you get lots of product. So if you have fair skin like I do make sure you tap off the excess or swirl the brush on the back of your hand. You get four beautiful colours in the palette, one shimmer and three mattes. The mattes aren’t chalky, they go on really easily and satiny. There’s a lighter peach one, a darker brown-peach one and dusky pink. The shimmery one really scared me at first because you can actually see the specks of gold shimmer but once I applied it I realised that the shimmer doesn’t transfer that much onto the skin. It’s a nice light red toned colour. Another pro about this palette is that you can take whichever colour you want off and put it in your custom palette if you want to. They’re in different slots so you just need to give a little push from the bottom. I like the packaging as it is though. It’s in a sleek black compact packaging with a quite big mirror in it. And the best thing is it’s only 6$!

L-R: Top left colour, bottom left colour, top right colour, bottom right colour Soldan sağa: Üst soldaki renk, alt soldaki renk, üst sağdaki renk, alt sağdaki renk

Öncelikle E.L.F.’in bu muhteşem Studio Allık Paleti’nden bahsetmek istiyorum. Bendeki paletin rengi “Dark”, koyu renk olanı. Bunun bir de “Light” olan açık rengi var ama ben açık tenli olmama rağmen bendeki koyu renk paletin renklerine bayılıyorum. Fırçanızı allığa hafifçe değdirmeniz yeterli, ürün bol bol geliyor. O yüzden eğer benim gibi açık tenliyseniz mutlaka yüzünüze sürmeden önce fırçayı paletin kenarına hafifçe vurarak ya da elinizde çevirerek fazlasını aldığınıza emin olun. Paletin içinde dört güzel renk var, biri ışıltılı ve üçü mat. Matlar toz gibi ortalığa saçılmıyor, çok kolay sürülüyorlar ve satenimsi bir yapıları var. Biri açık şeftali, biri koyu kahve-şeftali ve biri de soluk pembe renginde. Işıltılı olan beni ilk başta biraz korkutmuştu açıkçası çünkü içindeki altın rengi simleri açık açık görebiliyorsunuz. Ancak sürdüğümde fark ettim ki içindeki simler sürülünce ciltte pek belli olmuyor. Bu da açık kırmızı tonlu bir renk. Paletin bir artısı da istediğiniz rengi çıkartıp kendi hazırladığınız bir palete koyabilirsiniz. Her biri ayrı bir parçaya oturtulmuş o yüzden alttan hafifçe bastırarak istediğinizi çıkarabilirsiniz. Ben yine de paleti olduğu gibi seviyorum çünkü güzel siyah kompakt bir ambalajı ve içinde de oldukça büyük bir aynası var. Ben E.L.F. ürünlerini Funda Hanım’ın Instagram hesabını (@kozmetikvar) takip ederek uygun fiyata alıyorum. Kendisi açık artırmalar yaparak sokak hayvanlarına ve barınaklara mama ve tedavi masraflarında yardımcı oluyor 🙂 Siz de isterseniz onu takip edebilirsiniz ya da Amazon’u alışverişleriniz için kullabilirsiniz. (Bence siz Funda Hanım’ı takip edin ama, hem daha güvenilir hem de dünya tatlısı bir insan 🙂 )

Yes, it’s dirty…

Ok! Next is the Sephora Pro Airbrush brushes in numbers 56 and 57. The 56 is the Pro Flawless Airbrush and the 57 is the Pro Airbrush Concealer. As you can see these are dirty right now and for a good reason! I am in love with these brushes! They are both so good at buffing in concealer and foundaiton, BB cream, CC cream, DD cream, etc. They are sooooo soft and easy to hold and use. Amazing quality! Kudos to Sephora on this brush line. Since I’ve started using these my makeup routine has become easier and more fun to do. The 56 retails for 32$ and the 57 retails for 24$. They totally worth the money so go out and try them now!IMG_7223

Sırada Sephora Pro Airbrush fırçaları var. Bendekiler 56 numara, Pro Flawless Airbrush ve 57 numara, Pro Airbrush Concealer. Görebileceğiniz üzere şu anda kirliler ama iyi bir nedeni var! Bu fırçalara gerçekten açık oldum! İkisi de kapatıcı, fondöten, BB krem, CC krem, DD krem ve bilumum ürünü yedirmede oldukça başarılılar. Çoooook yumuşak ve tutması, kullanması da çok kolay. Muhteşem bir kalite! Sephora’ya bu fırça serisi için buradan tebriklerimi sunuyorum. Bunları kullanmaya başladığımdan beri makyaj rutinim çok daha kolay ve eğlenceli bir hal aldı. Sephora’da 50-60₺ civarlarında bulabilirsiniz bu fırçaları. Vereceğiniz paraya kesinlikle değecek ama bence gidip bir deneyin!

Next up is the Nars Velvet Matte Lip Pencil in “Dolce Vita”. This isn’t a new edition to my makeup bag but recently I’ve re-discovered it in my makeup stash. This colour is gorgeous! It might not look like much swatched but once you put it on… beautiful Brigitte Bardot-esque lips! This is a soft, elegant red, it’s not too red, it’s a beatiful matte soft, muted red shade. They don’t stay on the lips for very long but if you pair it with a light red lip pencil underneath it can go a long way. It has a nice, soft, velvety texture that goes on really easily. The only thing I don’t like about this is that it’s hard to sharpen. It can get a bit messy but it’s ok considering the beauty of this lip pencil. These retail for 26$, a bit much but then again it’s Nars and it’s really good quality. And please Nars… make these in a retractable pencil.IMG_7228

Sıradaki ürün Nars Velvet Matte Kalem Ruj. Bendeki rengi “Dolce Vita”. Bu ürün makyaj çantamda yeni değil ama son zamanlarda koleksiyonum içinde yeniden keşfettim. Müthiş bir renk! Swatchta pek bir şeye benzemiyor olabilir ama sürdüğünüz zaman Brigitte Bardot gibi dudaklarınız oluyor. Hafif, sofistke bir kırmızı, fazla kırmızı değil, çok güzel hafif, parlak olmayan mat bir kırmızı. Kalıcılığı çok fazla değil ama altına açık kırmızı renkte bir dudak kalemi sürerseniz kalıcılığını artırabilirsiniz. Bu üründe sevmediğim tek şey kalemi açması çok zor. Ortalık fena dağılabiliyor ama bu rujun güzelliğini düşündüğünüzde çok da önemli değil. Alalı uzun zaman olduğu için ne kadara aldığımı hatırlayamıyorum ama biraz pahalıydı tabi. Yine de Nars olduğunu ve harika bir kaliteye sahip olduğunu düşünürsek normal tabi. Nars ürünlerini Sephoralar’da ve tabi ki Nars mağazalarında bulabilirsiniz. Ve lütfen Nars… şu kalemleri asansörlü yap.

Next will be eyeliner and eyeshadow pencils. Since this post is getting a bit too long I’ll try and keep it short. The eyeliner I have is the Clinique Quickliner for Eyes Intense in the colour “18 Intense Black Honey”. It is a unique brown colour, not too dark, not too light. To be honest I saw the swatches of this colour online and bought it just fot that reason. But I absolutely love the formula! It’s so soft, so easy to apply, it has such an intense colour payoff and does not budge at all! It also has a retractable pencil form so it’s very easy to use. I really need more colour of these in my life! These retail for 16,50$ but you can also get this liner in the Black Honey sets, just keep an eye on the Clinique website. I got mine in one of those sets so the one I have is I guess a smaller size because the original one has a sponge tip on the other side. The other item I want to talk about it the L’oréal Super Liner Smokissime. I have two colours “Taupe Smoke” and ” Brown Smoke”. These are powder shadow pencils and they have the most amazing colours and shape. They have sponge tip applicator so you can use them as a liner like I mostly do and also as a shadow. I’ve talked about them in detail in my drugstore haul so if you want to read more here’s the link.

IMG_7229

Sırada göz ve far kalemleri var. Bu yazı biraz fazla uzamaaya başladığı için kısa tutmaya çalışacağım. Göz kalemi Clinique Quicliner for Eyes Intense, “18 Intense Black Honey” rengi. Az bulunacak bir kahverengi, ne çok koyu ne çok açık. Açıkçası ben bu rengin swatchlarını internette görüp sırf rengi için aldım. Ama yapısına bayıldım! Yumuşacık, sürümü kolay, verdiği renk yoğun ve kesinlikle çıkmıyor. Asansörlü kalem formunda olduğu için de kullanımı çok kolay. Bu kalemlerin daha fazla rengine ihtiyacım var! Fiyatı tek başına 64₺ ama Clinique Türkiye’nin websitesini mutlaka takip edin ve mail listesine kaydolun çünkü müthiş indirimleri, kampanyaları ve setleri oluyor. Ben de benimkini bir Black Honey seti içinde aldım. Bendeki biraz daha ufak bir boyu olabilir çünkü orijinalinin arkasında bir de süner aplikatörü var. Bahsetmek istediğim diğer ürün L’oréal Super Liner Smokissime. Bende iki rengi var, “Taupe Smoke ve “Brown Smoke”. Bunlar toz far kalemleri ve renkleri ve formları muhteşem. Sünger aplikatörleri var o yüzden de isterseniz benim genelde yaptığım gibi kalem şeklinde ya da isterseniz far şeklinde kullanabilirsiniz. Bunlardan daha önce Watsons alışverişimde detaylı olarak bahsettiğim için fazla uzatmayacağım o yüzden daha çok bilgi almak isterseniz link burada.

Next item is a body care product, Vaseline Spray & Go Moisturiser. Again I have talked about this before so you can go to this link and read more about it. But since I’ve purchased this I can’t let it down. I keep it next to me at home and spray it whenever I feel like it! This retails for 5,97$. Last item on my list is a Turkish brand but you can find it in a bunch of countries. It’s the Flormar Easy & Go Sponge Nail Polish Remover. I’ve tried many sponge polish removers but this even takes off glitter polish in seconds!!! This is the best polish remover ever! I didn’t believe the salesperson first when she said it even took off glitter polish but OMG it really does take evertyhing off! It’s only about 3$ too. Sooo this is all for now and I’ll be back on Wednesday! XIMG_7216

Sıradaki bir vücut bakımı ürünü, Vaseline Sprey Krem. Bundan da daha önce bahsettiğim için detaylı olarak bu linkte okuyabilirsiniz. Şunu söylemeliyim ki bunu satın aldığımdan beri evde yanımdan ayırmadım ve aklıma geldikçe sürüyorum. Watsons’tan 17,90₺’ye almıştım ben, siz de Watsons ve Gratisler’de bulabilirsiniz. Son bahsetmek istediğim ürün Flormar Sünger Aseton. Pek çok sünger aseton denedim ama bu simli ojeleri bile birkaç saniye içinde çıkarıyor!!! Denediğim en iyi aseton bu oldu! Satış danışmanı bayan simli ojeleri bile çıkarıyor dediğinde başta pek inanmadan aldım ama gerçekten de her şeyi çıkarıyor! 7-8₺ gibi bir fiyata almıştım ben. Eveeet, şimdilik hepsi bu. Çarşamba günü görüşmek üzere! XIMG_7218


2 thoughts on “MY FEBRUARY FAVOURITES / ŞUBAT AYI FAVORİLERİM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s